KALENDÁR PODUJATÍ

Január

6. ročník Behu Slanskými vrchmi


Pozývame Vás na 6. ročník Behu Slanskými vrchmi, ktorý organizuje obec Nižná Myšľa v spolupráci s Radoslavom Bujdošom pri príležitosti oslobodenia obce Nižná Myšľa


18. 1. 2020 začiatok od 7:00, stretnutie v Kultúrnom dome Nižná Myšľa, štart 8:00

Dĺžka trate cca 25-30 km (slabší bežci cca 20 km)
Trasa: Obec Nižná Myšľa - Biely vrch - Malá Marovka - Skárošska Vyhliadka - Veľký Milič - a späť (slabší bežci sa otočia pri Malej Marovke)

Prevýšenie: cca 830 m
Čas behu: cca 4 hod
Terén: beh cez Slanské vrchy

Ide o rekreačný beh, žiadny pretek. Beží sa v skupinke.  

51. ročník Prechodu Slanskými vrchmi


Pozývame Vás na 51. ročník Prechodu Slanskými vrchmi pri príležitosti oslobodenia obce Nižná Myšľa


18. 1. 2020, zraz účastníkov v Kultúrnom dome Nižná Myšľa v čase od 7:00 do 7:30, predpokladaný návrat do obce Nižná Myšľa 14:00

Príspevok na dopravu je 1,- € (platí sa vodičovi autobusu). Deti do 15 rokov v sprievode rodičov. Každý účastník prechodu bude mať úrazové poistenie. Po prechode položíme veniec k pamätníku obetiam 1. a 2. svetovej vojny a holokaustu v obci Nižná Myšľa. Následne sa presunieme do sály kultúrneho domu, kde sa bude podávať guláš a teplý čaj. Účastníkov prechodu prosíme o rešpektovanie pokynov organizačného výboru! Tešíme sa na Vašu účasť!


PIETNY AKT


Pozývame Vás na slávnostný pietny akt kladenia vencov pri príležitosti 75. výročia oslobodenia obcí Košice - okolie

20. 1. 2020, 10.00, Pamätník víťazstva v Dargovskom priesmyku

Organizátori: Okresný úrad, Košický samosprávny kraj, Oblastná organizácia SZPB Košice

STARŠIE PODUJATIA

50. ročník 

Prechodu Slanskými vrchmi


19. 1. 2019, zraz 7.00, obecný úrad Nižná Myšľa

Prechod začína nad obcou Slanec. Trasa vedie cez Bradlo /840 m.n.m/, Červený vrch, Koscelek až do Nižnej Myšle. Účastníci prekonajú vzdialenosť 15 km. Trasa je najnáročnejšia pri výstupe na Bradlo, pre menej zdatných je alternatíva po lesnej ceste. 

Príspevok na dopravu je 1,- euro /platí sa v autobuse vodičovi/. Deti do 15 rokov v sprievode rodičov. Každý účastník prechodu bude mať úrazové poistenie. Predpokladaný návrat do Nižnej Myšle je 14.00.

Po prechode položíme veniec k pamätníku v obci venovanému obetiam 1. a 2. svetovej vojny a holokaustu. Následne sa presunieme do sály kultúrneho domu, kde sa bude podávať guláš a teplý čaj. Samozrejme nebude chýbať prekvapenie!

49. ročník 

Prechodu Slanskými vrchmi

4. ročník 

Behu Slanskými vrchmi


20. 1. 2018, zraz 8.00, obecný úrad Nižná Myšľa

Prechod začína nad obcou Slanec. Trasa vedie cez Bradlo /840 m.n.m/, Červený vrch, Koscelek až do Nižnej Myšle. Účastníci prekonajú vzdialenosť 15 km. Trasa je najnáročnejšia pri výstupe na Bradlo, pre menej zdatných je alternatíva po lesnej ceste. Prvý oficiálny ročník prechodu sa uskutočnil 19. januára 1970. Ide o najdlhšie trvajúcu tradíciu turistického prechodu v okrese Košice-okolie. Na tejto výnimočnej turistickej akcii sa každý rok zúčastňuje viac a viac nadšencov. 

Bežci prekonajú vzdialenosť 26 km s výškovým prevýšením 950 metrov. Za odmenu si môžu vychutnať Skárošsku vyhliadku či Veľký Milič. 

Na konci podujatia čaká  v kultúrnom dome v Nižnej Myšli na všetkých účastníkov chutný guľáš. 

 

mapa prechodu