KALENDÁR PODUJATÍ

Január

50. ročník 

Prechodu Slanskými vrchmi


19. 1. 2019, zraz 7.00, obecný úrad Nižná Myšľa

Prechod začína nad obcou Slanec. Trasa vedie cez Bradlo /840 m.n.m/, Červený vrch, Koscelek až do Nižnej Myšle. Účastníci prekonajú vzdialenosť 15 km. Trasa je najnáročnejšia pri výstupe na Bradlo, pre menej zdatných je alternatíva po lesnej ceste. 

Príspevok na dopravu je 1,- euro /platí sa v autobuse vodičovi/. Deti do 15 rokov v sprievode rodičov. Každý účastník prechodu bude mať úrazové poistenie. Predpokladaný návrat do Nižnej Myšle je 14.00.

Po prechode položíme veniec k pamätníku v obci venovanému obetiam 1. a 2. svetovej vojny a holokaustu. Následne sa presunieme do sály kultúrneho domu, kde sa bude podávať guláš a teplý čaj. Samozrejme nebude chýbať prekvapenie!

STARŠIE PODUJATIA

49. ročník 

Prechodu Slanskými vrchmi

4. ročník 

Behu Slanskými vrchmi


20. 1. 2018, zraz 8.00, obecný úrad Nižná Myšľa

Prechod začína nad obcou Slanec. Trasa vedie cez Bradlo /840 m.n.m/, Červený vrch, Koscelek až do Nižnej Myšle. Účastníci prekonajú vzdialenosť 15 km. Trasa je najnáročnejšia pri výstupe na Bradlo, pre menej zdatných je alternatíva po lesnej ceste. Prvý oficiálny ročník prechodu sa uskutočnil 19. januára 1970. Ide o najdlhšie trvajúcu tradíciu turistického prechodu v okrese Košice-okolie. Na tejto výnimočnej turistickej akcii sa každý rok zúčastňuje viac a viac nadšencov. 

Bežci prekonajú vzdialenosť 26 km s výškovým prevýšením 950 metrov. Za odmenu si môžu vychutnať Skárošsku vyhliadku či Veľký Milič. 

Na konci podujatia čaká  v kultúrnom dome v Nižnej Myšli na všetkých účastníkov chutný guľáš. 

 

mapa prechodu